Skip to content Skip to footer

Kontakt

Du kan kontakte Fag og kultur ved at skrive til mailen herunder. Du kan regne med at få svar inden for et par hverdage.

Fag og kultur

Fag og kultur
Liljevej 6
3500 Værløse

Tlf: +45 4410 2610
Mail: info@fagogkultur.dk
CVR: 44069326

Redaktion

Christel Nick

Journalistisk redaktør
christel@fagogkultur.dk
000-000-0000

Helle Jones

Redaktionschef · Skønlitteratur
helle@fagogkultur.dk
000-000-0000

Nick Carter

Forlægger
nick@fagogkultur.dk
000-000-0000

Bjørn Nathan

Digital redaktør · Lydbøger
bjørn@fagogkultur.dk
000-000-0000

Produktion

Andrew Bell

Journalistisk redaktør
christel@fagogkultur.dk
000-000-0000

Michelle Green

Redaktionschef · Skønlitteratur
green@fagogkultur.dk
000-000-0000

Woods Nathan

Forlægger
woods@fagogkultur.dk
000-000-0000

Jennifer Lee

Digital redaktør · Lydbøger
jennifer@fagogkultur.dk
000-000-0000

Fra processens begyndelse var det tydeligt for mig, at Lise Nerlov har stor erfaring med udvikling af lærebøger.

Hun udviste stort overblik over et ambitiøst materiale, som skulle tilrettes og slankes. 

Hun skabte en klar struktur, og med sit blik for målgruppen var hun skarp på sine argumenter og prioriteringer.

Dan Toft

Forfatter

Lise er en dygtig, effektiv og grundig redaktør, og så har hun både det store overblik og blik for detaljen. Man er i gode hænder.

Lise formår på én gang at udfordre, samtidig med at hun udviser enorm respekt for forfatterens perspektiver og valg. Det gør samarbejdet til en stor fornøjelse.

Heidi Honig Spring

Forfatter